22 Şubat 2017 Çarşamba

Yengeç Burcu günlük burç yorumları Rezzan Kiraz Nuray Sayarı Günlük burçlar - Detay Haberin Adresi

Nuray Sayarı ve Rezzan Kiraz, Yengeç burcunu bugün nelerin beklediğini yazdı. Eğer Yengeç burcuysanız ve burcunuzun özelliklerini de merak ediyorsanız haberimizin detaylarını okuyabilirsiniz. Yengeç burcunun yıllık burç yorumları ve günlük burç yorumlarını haberimizin detayında bulabilirsiniz. Rezzan Kiraz ve Nuray Sayarı'nın sizler için hazırladığı günlük burç yorumlarını okumak için okumaya devam edebilirsiniz. İşte Nuray Sayarı ve Rezzan Kiraz'ın yorumuyla Yengeç burcu günlük yorumu...

15 Şubat 2017 Çarşamba 02:01
Bu haber 4765 kez okundu
Yengeç Burcu günlük burç yorumları Rezzan Kiraz Nuray Sayarı Günlük burçlar - Detay Haberin Adresi
Nuray Sayarı ve Rezzan Kiraz, Yengeç burcunu bugün nelerin beklediğini yazdı. Eğer Yengeç burcuysanız ve burcunuzun özelliklerini de merak ediyorsanız haberimizin detaylarını okuyabilirsiniz. Yengeç burcunun yıllık burç yorumları ve günlük burç yorumlarını haberimizin detayında bulabilirsiniz. Rezzan Kiraz ve Nuray Sayarı'nın sizler için hazırladığı günlük burç yorumlarını okumak için okumaya devam edebilirsiniz. İşte Nuray Sayarı ve Rezzan Kiraz'ın yorumuyla Yengeç burcu günlük yorumu...

Sosyal ortamlar, arkadaşlarla bir arada geçirilen zaman bugün enerjinizi yükseltecek. Özellikle akşam saatlerinde ortak amaçlar, fikir birlikleri her ne ile uğraşırsanız uğraşın, motivasyonunuzu yükseltip sizi harekete geçirecek.

Yeni yıl, maddi konularda geçen yıl başlayan bereketinizin devamı ile başlayacak. Eski bir yatırımın sonuçlarını alma, ilerleyen aylarda yeni yatırım fırsatları yakalama, kazancınızın artışı söz konusu olacak. Bu süreçte elinize geçenin kıymetini bilmek önemli. Musluklar akarken doldurmak şart. Ticari konularda da şans faktörü ilk bahardasizden yana olacak. Satürn tesiri ile önümüzdeki dönem, rutin temponuz ve günlük hayatınızdaki detaylar ciddiyet gerektirecek. Çok çalışıp yaptıklarınızı göstermekte zorlanabilirsiniz. Emek ve zaman harcama dengesini düzenlemezseniz işlerin aksaması gündeme gelebilir. Hız, verimlilik azalması ve sonuçların tatmin sağlamaması gibi riskler olacak. İş arkadaşları ile gerginliklere dikkat. Angaryalar ve yorucu görev dağılımları yaşanabilir. Verileni saygıyla kabul edip sabırla çalışmanız gerekecek. Gökyüzü size pratik ve disiplinli ol diyor. Sağlık ve buna hizmet etmeyen alışkanlıklar konusu da gerekenin geciktirilmeden yapılmasını işaret ediyor. Yılın ikinci yarısında Jüpiter, birikimlerinizi geliştirici olan şeylere yönlendirme temasını tetikleyecek. Bilginizi artırma, sizde olanı da diğer insanlarla ve yakın çevrenizle paylaşma, yeni bir eğitime başlama, kardeşinizle bir arada yapılacak işlerin faydasını görme, kısa ancak konu iş bile olsa keyif veren seyahatler yapma fırsatlarına açın kollarınızı.

Yengeç Burcunun Gelen Özellikleri

Yengeç Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Tanımlayan söz: Kendimi hissettiklerimde arıyorum.

Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Koruyucu ve hassas, besleyen, büyüten, derin duygular, güçlü annelik duygusu, fedakâr, sezgi sahibi, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı.

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Duygusal konularda takıntılar, huzursuzluk, çok çabuk değişen ve endişelenen, yersiz korkular, aşırı boğucu

Yönetici gezegeni: Gecenin ışığı olarak Ay bu burcun yöneticisidir.

Elementi: Su

Niteliği: Öncü

Mitolojisi: Bu burcun sembolü tarih boyunca değişik şekillere girmiştir. Babilliler onu MÖ 4000-2000 yılları arasında kaplumbağa olarak tanımlamışlardı. Eski Kalde düşünürleri bu burcu insanın kapısı olarak tanımlarlar. Yunan ve Roma hikâyelerinde Yengeç gökyüzüne Hera tarafından çıkarılır. Herkül'ün 12 görevinin ikincisinde deniz canavarı Hydra'nın zincire vurulması istenir. Bu savaş sırasında Yengeç, Herkül'ü ayağından ısırır. Hera da onu kahraman olarak gökyüzüne bir takımyıldız olarak atar.

Vücutta karşı geldiği bölge: Göğüsler, yemek borusu ve mide

Rengi: gümüşi gri, mavi tonları

Metali: Gümüş

Taşı: İnci

İlişkilerinde eğilimleri: İlişkilerinde güven arayan, hassas bir tutumu vardır. Aşırı kırılgan olabilir. Duygusal açıdan yakın olduğu kişiyle kendini güven içinde, hiç ayrılmamacasına bağlı hissetmek ister. Bir eve, yuvaya bağlı olmak, kendine kökler ve aile yaratmak ilişkilerinde ağır basacaktır.

Avantajları: Çocuk gibi yumuşak, duygusal açıdan besleyen ve beslenen, santimental bir yapıdadır. Nostaljik duygularla hareket eder ve sevdiklerini çok korur, onlara kalbinde özel bir yer açar. Son derece koruyucudur. Bu özelliği ile ilişkilerinde uzun vade arar. Şipşak aşklar yaşamaz. Şartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, ilişkilerinde kararlılık gösterebilir. Fırtınalı beraberliklerde sabır gösterebilir.

Zayıflıkları: Duygusal alışkanlıklarına aşırı bağlı olması bazı sorunlar yaratabilir. Olumsuz durumlarda duygusal hayatında endişe ile kıvranarak kendini acındırabilir ve duygusal şantaj uygulayarak kendini kurban rolüne sokabilir. Yeteri kadar objektif olamayabilir. Duygusal durumu sürekli değişim içinde olduğu için kolayca depresif olabilir, kendini olumsuz duygulardan kurtarması ve güven kazanması uzun zaman alacaktır. Dışarı karşı sert bir görünüm sergileseler de, hassas ve koruyucu bir doğaları vardır. Zaman içinde derin duygularını nasıl ortaya koymaları gerektiğini öğrenirler. Bir aşık olarak güven ve sadakat ararlar. Eğer birisi güvenlerini sarsmışsa, büyük yaralar alabilirler ve bu duygularını hemen silemezler. Yengeç şiirsel ve romantik yapıda bir burçtur. Yengeç ilişkilerinde de sezgilerine sık sık başvurur. Hislerine fazlasıyla güvenir ancak ilk adımı atmakta çoğunlukla çekingendirler. Bu nedenle ayaklarını yere sağlam basmadan hareket etmeyeceklerdir. Hassasiyetleri nedeniyle, baskı altında kendi içlerine çekilip kolayca küsebilirler. Ancak duygusal durumlarda son derece şiddetli patlamalar da gösterebilirler. Kendilerini koruma güdüleri aşırı biçimde gelişmiştir. Yengeç’lerin ilişkilerinde daha objektif olmaya ihtiyaçları vardır. Subjektif yapıları nedeniyle yanlış anlamalara yol açıp, sonradan bunun acısını çekebilirler. Yengeç dişil bir burçtur. Bu nedenle kadın ya da erkek Yengeç’ler ilişkilerinde koruyucu bir anne rolünü de alabilirler. Sıcak bir yuva ve aile yaratmak onlar için son derece önemlidir. Ancak çoğu zaman irrasyonel düşünceleri ve alınganlıkları ile anlaşılması hiç de kolay olmayan bir burçtur. Duygusal açıdan hassas olmaları nedeniyle, ancak ciddi, ağırbaşlı ve daha dengeli partnerlere yönelirler. Yengeç koruyucu olduğu gibi fazlasıyla sahip olmacı hatta kıskanç bir partner de olacaktır.

Yengeç Kadını’nın yaklaşımı: Kabaca iki tip Yengeç kadınından bahsedilebilir. Birinci kategoridekiler “anne” gibi olanlar, sürekli kollayan, koruyan, kendini ilişkilerine adayanlar. İkinci kategoridekiler ise son derece hassas, çocuksu olan, duygusal açıdan kolay heyecanlanan tipler. Aslında bu iki tip birbiri içine geçmiş de olabilir. Yengeç en dişil burçtur ve ev, aile, gelenek konularında tutucu bir tavır sergileyebilir. Bu yüzden ilişkilerinde de korunmak, güven duymak ve aşırı bağlılık talep edecektir. Hassas yapısı ile ilişkilerinde derinlik arar ve kendini gizli yollardan ifade etmeye çalışır. Genel olarak daha edilgen bir karakterdedir ancak harekete geçmek istediğinde gizliliğe önem verecektir. Bir ev kurmak, aile bağlarını güçlendirmek açısından son derece yeteneklidirler. Sessiz olduklarına kanmamalısınız. Zira onlarda hiç beklenmedik bir beceriklilik ve en ince ayrıntılarına kadar olayları analiz eden bir yön de söz konusudur. İlişkilerinde eşlerini çocukları gibi de görebilirler. Bu yüzden ilişkilerinde bağımlılık önemli bir duruma yol açar. Eğer yengeç kadını kendini duygularına kaptırırsa, ilişkilerinde fazla yorucu da olabilir ve karşısındakinin özgürlük ihtiyacını görmekte zorlanabilir. Son derece yaratıcıdırlar. Geniş hayal güçleri, zengin bir duyarlılıkları vardır. Sanatta, romanda, hassasiyet gerektiren konularda başarı onlar için zor değildir fakat kabuğundan çıkmaları için daha fazla cesarete ihtiyaçları olacaktır. Yengeç kadınları halkla ilişkiler, danışmanlar ya da terapistler olarak öne çıkabilirler. Haritalarında Venüs İkizler ya da Aslan burcundaysa daha dışa dönük ve güven sahibidirler. Ancak Venüs Boğa, Yengeç ya da Başak burcundaysa, daha hassas, koruyucu ve ilişkilerinde anne tutumuna daha yakın davranış sergileyebilirler.

Yengeç Erkeği’nin yaklaşımı: Yengeç erkeği özellikle çocukluk döneminde annesinin ve yetiştiği aile ortamının büyük oranda etkisinde gibidir. Bu erkek ailevi değerlere önem veren, koruyucu ve duygusal açıdan diğer erkeklere göre daha karmaşık görünebilir. Anneleri ile güçlü bağları olmaları, onların kadın ruhunu daha iyi anlamalarında yetenekli kılar. Duygusal ilişkilerinde koruyucu olmak isterler ancak çoğu zaman eş yerine güçlü bir annenin kanatları altında kalma isteği onları fazlasıyla çocuksu kılabilir. Böyle durumlarda ilişkilerde karmaşa ve kendine güven duyamama önemli huzursuzluklara da yol açabilir. Kibar karakterdedirler ve duyarlı olmaları onları sevilen ve sempati duyulan bir baba yapabilir. İş hayatında hayalgücünü dışa vurabilecek işlere yönelmeleri ve toplumun ihtiyaçlarını kolayca sezebilecekleri alanlarda çalışmaları son derece faydalı olacaktır. Aşk hayatında ise aşırı karmaşık olmaları, devamlı değişen duygusal yapıları yüzünden onları dengeleyebilecek eşlere ihtiyaçları vardır. 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Mete acar 11 ay önce yorumlandı

   Enfessssssssssssss  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV
  
  wau