19 Şubat 2017 Pazar

Filinta Dizisi Konusu ve Oyuncuları - Detay Haberin Adresi

Filinta 'Bin Yılın Şafağında' dizisi ikinci sezonu ile TRT 1 ekranlarında büyük bir ilgi tutku ile izleniyor. Bu program hakkında tüm detaylara - Detay Haberin Adresi - tarihli haberimizden ulaşabilirsiniz. Bir Osmanlı klasiği olarak adlandırılan dizi her yönü ile mükemmel bir kadro ve görsel şölen sunun dizi kadrosuna yeni kattığı dünyaca ünlü sinema oyuncuları ile gündemde kalmayı başarıyor. Filinta Dizisi bin yılın şafağında ikinci sezonla yine TRT 1 ekranlarında ve tüm dünyada ilgi olmaya ve reyting rekorları kırmaya devam edecek.

12 Şubat 2017 Pazar 16:51
Bu haber 4886 kez okundu
Filinta Dizisi Konusu ve Oyuncuları - Detay Haberin Adresi
Foto galeriye git  Filinta 'Bin Yılın Şafağında' dizisi ikinci sezonu ile TRT 1 ekranlarında büyük bir ilgi tutku ile izleniyor. Bir Osmanlı klasiği olarak adlandırılan dizi her yönü ile mükemmel bir kadro ve görsel şölen sunun dizi kadrosuna yeni kattığı dünyaca ünlü sinema oyuncuları ile gündemde kalmayı başarıyor. Filinta Dizisi bin yılın şafağında ikinci sezonla yine TRT 1 ekranlarında ve tüm dünyada ilgi olmaya ve reyting rekorları kırmaya devam edecek.

 Filinta Bin Yılın Şafagında Dizi Oyuncuları:

Onur Tuna: FİLİNTA MUSTAFA-1824 yılının Nisan ayının 5. gecesinde Yunus Efendi Külliyesi’nin önünde bir bebek buldular. Bebek zengin sınıflara mahsus pahalıca bir beşiğin içinde sıkıca kundaklanmış ve Nisan soğuğundan etkilenmeyecek biçimde o vakitlerde pek revaçta olan Frenk kumaşlarına sarıp sarmalanmış haldeydi. Kundağında bir sırrın temsilcisi olarak köstekli bir saat durmaktaydı. Hocalar daha önce de terkedilmiş birçok çocuğa rastlamışlardı. Ancak gerek saati, gerekse hayli işçilikli beşiği ve sarıp sarmalandığı kıyafetler itibarı ile bu seviyede yüksek sınıf insanların evladı olması gereken bir çocuğa rastlamamışlardı. Şaşırdılar...

Serhat Tutumluer-BORİS ZAHARYAS-50'li yaşlarında, buz mavisi gözleri ile yakışıklı ve karizmatik bir Rum asıllı Osmanlı vatandaşı. Banker. Geçmişini ve servetini nasıl yaptığını kimse bilmiyor. Müthiş akıllı, egosantrik bir güç delisi. Soğukkanlı, karanlık tarafını sahte kibarlığı ile çok iyi kapatıyor. Yer altından Galata Limanı’nı, dolayısıyla İstanbul ticaret hayatı kontrol ediyor. Söylediği gibi “Galata’yı kontrol eden, İstanbul’u kontrol eder.” Şimdi saygın bir banker maskesi altında Galata'da büyüyen ve tüm İstanbul'u sarmak isteyen bir kara veba gibi doğru zamanı beklemektedir.

Mustafa Avkıran: DAVUT PAŞA-Yüz yıl önce Osmanlı Rus savaşında başarısız olan Giray Paşa’nın soyundan geliyor. Ailesi daima bu olayın gölgesi altında yaşadı. Tabi kendisi de. İlk bakışta babacan. Ama arkasında sert, otoriter bir karakter ve stratejik bir deha var. Sırf Osmanlı’nın jeopolitik durumunu daha iyi anlayabilmek ve analiz etmek için 4 ayrı ülkede askeri ateşe olarak bulundu. Verileri toplamakta ve onları değerlendirmekte eşine az rastlanır bir yeteneği var. Gündelik olaylarla ilgilenmez. Olaylara uzun vadede bakar.

Mürşit Ağa Bağ: DERVİŞ YUSUF-Şu anda başında bulunduğu külliyede ilk eğitimini aldı. Küçük yaşlarda bilginin peşine düştü. Türkmenistan'da, Buhara'da, Şam'da devrin önemli alimlerinin öğrencisi oldu, icazet aldı. Bir "Fakih" yani, Fıkıh konusunda İslam dünyasında saygı duyulan birisi...

Kamil Güler: FOTO ABDULLAH-Abdullah Efendi, İstanbul’un ilk fotoğrafçılarından, zamanının teknoloji hastası. Mustafa’nın en yakın arkadaşlarından. Bir mucit. Hafif asosyal bir kitap kurdu. Bilmediği bir şey hemen hemen yok gibi. Mustafa ile birlikte bir çok olay çözerken, bulduğu çözümlerle parmak ısırtıyor. Gıyasettin’in ilginç bir şekilde çok saygı duyduğu bir insan.

Berrak Tüzünataç-FARAH-20’li yaşların sonunda, olağanüstü güzel bir kadın. Manastır tarafından iyi bir şekilde yetiştirilse de, acımasızlık konusunda bazen vicdanına uyuyor. Bu Celal tarafından gözardı ediliyor. Manastırın yüzyıllardır yetiştirdiği en iyi kadın suikastçi. Bir erkek kadar güçlü dövüşür ve silah kullanır. Her gün hiç aksatmadan 2 saat antrenman yapar. Müthiş disiplinli. 5 dil konuşur. En büyük derdi rüyaları. Çünkü annesini hayal meyal hatırlamakta. Celal’in ona karşı olan ilgisini kardeşçe bir duygu olarak görüyor. Güzelliği ile her kapıyı aralıyor. En büyük özelliği suikastlerine kaza süsü vermesi. Ama Celal öldürme duygusunun kaybolmaması için bazı baskınlara onu da götürüyor. Çünkü Celal’e göre, Farah ne kadar insanı olarak düşerse, kendisine o kadar yaklaşır.

Wilma Elles: ANİTA-Anita von Wilhelm, 30 yaşında kusursuz bir güzelliğe ve çekiciliğe sahip. Dönemin en gözde Alman şarkıcısı ve dansçısı. Avrupa’da oldukça ünlü. Osmanlı Devleti’ne bir dizi konser vermek için geliyor. Etrafındakileri ünü ve cazibesini kullanarak etkilemeyi iyi biliyor. Tam bir Alman fanatiği. Ülkesi uğruna yapamayacağı şey yok.

Ebubekir Öztürk: BEKRİ-İstanbul'a dağlardan gelmiş bir haydut. Köyde ırgatlık yaparken kan davalısını öldürdü. Sonra dağlara kaçarak uzun süre Toros'larda eşkiyalık yaptı. Daha sonra yakalanacağını anlayınca şehre indi. Adamlarıyla birlikte Rıza'nın dikkatini çekti. Acımasız, sadist bir katil. Paraya tapıyor. Açgözlü. Önceleri Rıza ne derse onu yaptı. Şimdi Boris için çalışıyor… Hayali İstanbul'u yönetmek...

Rıza Kocaoğlu: CELAL-Acıma duygusu olmayan bir psikopat. Müthiş zeki. Tam anlamı ile Osmanlı düşman olarak yetiştirilmiş. Hayatta değer verdiği iki insan var. Padre ve Farah. Küçük yaşlarda eğitim gördüğü Manastır adındaki gizli örgütte, öldürme yetene˘gi Padre tarafından ke¸sfedildi. Verilen görevi sorgusuz yerine getirdi. En büyük ideali Osmanlı’nın yok olması.

Yosi Mizrahi: ESAD PAŞA-Eşekçi Sermet’in oğlu. Fakir bir ailede doğdu. Er olarak orduya alındı. Mekteb-i Fünun-i Harbiyye-i Şahane'yi bitirerek teğmen oldu. Daha sonra basamakları hızla çıkarak Bahriye Nazırlığı’na kadar yükseldi. Bir Miralayın kızı olan Fevziye ile evli. İki kızı var. Aç gözlü, haris bir insan. Bu özellikleriyle Boris’in onu kendi tarafına çekmesi hiç zor olmadı.

Süavi Eren: YÜCE EFENDİ - KENAN MİLOS

Cem Uçan:BIÇAK ALİ

Bülent Alkış: PADİŞAH

Filinta Bin Yılın Şafağında Foto Galari İçin Tıklayın:

Filinta Bin Yılın Şafağında Genel Konusu-Hikayesi

Karanlık Sulardaki Kirli Oyunlar

ES Film’in yapımcılığında çekilen Türk televizyonlarının titizlikle çalışılan, yapım kalitesi en yüksek işlerinden biri olan Filinta , yeni sezonunda seyircileri için bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacak ve onları ekrana bağlayacak.

İlk sezonunda sektörün dünyaca ünlü isimlerini bünyesinde toplamış, yurt içi ve yurt dışında hem  seyircisinin hem de sektörün dikkatini çekmiş başarılı TRT dizisi Filinta , bu sezon çıtasını daha da yukarıya taşıyacak sürprizleriyle ekrana gelecek.

Sinematografik görsel şölen ve doyumsuz aksiyonu ile TRT ekranlarından seyircisine yansıyan Filinta dizisi, Es Film tarafından hazırlanan muhteşem görsel efektleriyle izleyicisiyle keyifle buluşmaya devam edecek. 

Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi, yeni sezonda büyük bir dünyanın kapıları korkmadan, yılmadan ardına kadar açıyor.  

TRT’nin sevilen işlerinden olan Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’,  konusu gereği bir polisiyenin içerdiği tüm suç dosyaları, ülke sınırlarını aşacak komplo teorileri, cinayetler, aksiyon, casusluk hikâyeleri ile birlikte hak, adalet, dostluk, kardeşlik ve aşk kavramlarını ortaya koymaya 2. Sezonunda da devam edecek.

 Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ eşi benzeri olmamış bir yapım olarak her geçen gün seyircinin heyecanını, bağlılığını ve tansiyonunu ilk sezonunda olduğu gibi, yeni sezonda da yükseltmeye devam edecek. Ve hem ekran başında, hem de sosyal medyada fenomenlerini oluşturmuş bir dizi olarak her Cuma akşamı yine seyircisini ekrana kilitleyecek.

Yurt dışı piyasasının dikkatlerini üzerine çeken ve şimdiden Ortadoğu ve Güney Amerika’da gelen taleplerle yabancı kanallarda seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Es Film’in yapımcılığını üstlendiği Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi, TRT’den yola çıkarak dünya ile buluşmanın gururu ve başarısını taşıyan ender diziler arasında yer alıyor.  

Filinta Seti

- 26 bölüm için 2500 parça kostüm tasarlandı ve üretildi.

- Her bölüm ortalama 1000 figürasyon çalışmakta.

- Dizi ekibi yaklaşık 120 kişi, plato ekibiyle 140 kişi çalışmakta.

- Plato inşaatında 5 ay boyunca 220 işçi çalıştı.

- 6 ay boyunca yaklaşık 40 kişilik heykeltıraş, sanat ekibi ve artistik hizmet ekipleri çalıştı.

- 70.000 metrekare arazinin içinde 50.000 metrekare alana yayılan iç ve dış dekorlarda çekiliyor

Yönetmen :Osman Kaya

Yapımcı :Es Film

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV
  
  wau