22 Şubat 2017 Çarşamba

Bay Tahmin son bölüm izle Bay Tahmin son bölüm tahminleri - Detay Haberin Adresi

TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan ve birbirinden iddialı tahminlere imza atan Bay Tahmin, ekranların fenomen programı olmaya aday. Bay Tahmin izlemek için haberimizde verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Bay Tahmin son bölüm linki ve son bölüm tahminleri, iddaa oranları haberimizde. İşte Bay Tahmin hakkında detaylı bilgiler...

12 Şubat 2017 Pazar 21:11
Bu haber 4960 kez okundu
Bay Tahmin son bölüm izle Bay Tahmin son bölüm tahminleri - Detay Haberin Adresi
TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan ve birbirinden iddialı tahminlere imza atan Bay Tahmin, ekranların fenomen programı olmaya aday. Bay Tahmin izlemek için haberimizde verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Bay Tahmin son bölüm linki ve son bölüm tahminleri, iddaa oranları haberimizde. İşte Bay Tahmin hakkında detaylı bilgiler...

BAY TAHMİN SON BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bahis severlere tüyo vermek amacıyla yola çıkıp Murat Özarı ve Fikret Engin'in futbol dışında her şeyi konuşmaları sonucu bambaşka bir formata evrilerek kendisine bir fan kitlesi yaratan Bay Tahmin programından unutulmayan anları sizin için derledik.
1. Sınıfın fotokopi parasını Arsenal'e basan genç ve Murat Özarı'nın tepkisi:


2. Murat Özarı'dan terk edilen gence: "Ben 30 tane kadından ayrıldım, şimdi evlendim kelepçeyi yedim"


3. Bay Tahmin'de spor ve sağlık muhabbeti: "Ben geceleri iyi çekerim!"


4. Murat Özarı'dan Teoman'a salvolar: "Onu var ya torpidoya sokarım!"


5. Murat Özarı'dan korkunç Budha fıkrası ve Fikret Engin'in tepkisi:


6. Fikret Engin: "O Wenger'i bir görsem var ya!" Murat Özarı: "O izliyordur buradan anlat sen!"


7. Bay Tahmin programına seyircilerden gelen en efsane mesajlar:


8. Fikret Engin ve Murat Özarı kahkaha krizine girip kontrolü kaybediyor.


9. Fikret Engin: "Buradan Brezilya Futbol Federasyonu'nu uyarıyorum!" Muraz Özarı: "Onlar da bizi izliyor şu an zaten"


10. Murat Özarı'dan ibretlerle dolu muhteşem bir anı: "Meğer gelen Kral Hasan'mış!"


11. Fikret Engin'den Murat Özarı'ya; "Bana Chelsea'dan 5 tane oyuncu sayar mısın?" (SAYAMADI):


12. Murat Özarı'dan en erotik sesiye, hamilelere düşük yaptıracak sucuklu yumurta tarifi:


13. Bay Tahmin ve Hayrettin aynı programda buluşunca neler olabilir izliyoruz:


14. Fikret Engin ve Murat Özarı'dan karpuzla ilgili hayati bilgiler:


15. Bay Tahmin'den tabuları yıkan soru: Havlayan köpek ısırır mı ısırmaz mı?


16. Murat Özarı'dan muhteşem fıkra, Uçaktaki Deliler:


17. Türk televizyonlarının en devrimci programı Bay Tahmin'de Murat Özarı'nın poposu elleniyor: 
Uzun yıllar futbol maçlarını anlatan İlker Yasin, Orhan Ayhan, Ümit Aktan ve Ercan Taner gibi isimler, spor spikerliğinin ustası oldu.

Fakat son yıllarda radyo ve televizyon kanallarının çoğalması, yeni seslere ihtiyaç doğurdu. Son dönemlerde yetişen maç spikerleri arasında yer alan Fikret Engin de sesinin Ercan Taner’e benzemesi nedeniyle dikkat çekiyor. Engin’in sesini duyan çok sayıda futbolsever, Ercan Taner’i dinlediğini zannediyor. Sütaş’ın ‘Ayraniç’ reklamı başta olmak üzere birçok reklam filmini seslendiren, TV8’de Brezilya ve İtalya liglerinin anlatımını yapan Fikret Engin ile Ercan Taner’e olan ses benzerliğini konuştuk.

Spikerliğe başlamanızda Ercan Taner’in bir etkisi oldu mu?

Yedi yaşımdan bu yana topla haşır neşirim. Bursasporlu Okan Yılmaz’la top oynadım. Aynı mahallenin çocuğuyuz. Küçüklüğümde topu ayağıma aldığımda spikerlik yapardım. Okan Yılmaz, Yolspor’dan İnegölspor’a transfer olduğunda, “Fikret sen evvelden beri iyi futbol maçı anlatıyorsun. İnegöl’de iki yerel televizyon var. Bunlar İnegölspor’un maçlarını veriyorlar. Seni onlara tavsiye ettim. Gel bizim maçlarımızı anlat.” dedi. Mesleğe ilk başlayışım böyle oldu. 1997 yılının ağustos ayında mesleğe başladım.

Spikerlik için bir eğitim aldınız mı?

Şu anda Bahçelievler Akşam Lisesi’nde tahsilimi sürdürüyorum. Zamanında okuyamadım; ama hedefim üniversiteyi bitirmek. Ama Star’dayken üç ay diksiyon dersi almıştım.

İki kanala birden maç anlattım

İlk anlattığınız maç hangisiydi?

Beykoz ile İnegölspor arasında oynanan 3. Lig karşılaşması ilk spikerlik tecrübem oldu. Bursa’da altı ay Süper Kanal ve Kanal 16 adlı iki televizyonun mikrofonunu bir araya getirip ikisine birden maç anlattım. Daha sonra Bursa’nın köklü kuruluşlarından AS TV’ye müracaat ettim. Dört ay maçların seslendirmesini yaptıktan sonra bana ekran önünde görev verdiler. O zamanki yayıncı kuruluş Cine 5’ten Süper Lig maçlarının özetini alıp yayınlıyorduk. Bu programın sunuculuğunu ve maçların anlatımını yaptım. Bir buçuk yıl boyunca AS TV’de spor haberlerini sundum. Ayrıca, Lig Ertesi adlı programın sunuculuğunu yaptım.

İstanbul maceranız nasıl başladı?

Kendimi hazır hissettikten sonra, 9 Eylül 1999’da, yani doğum günümde bir kaset hazırlayarak Star’a müracaat ettim. O dönemde Süper Lig maçlarını Tele-On veriyordu. Star Spor Müdürü Büşah Gencer, kaseti izledikten sonra beni İstanbul’a davet etti. Profesyonel maç spikerliği yaşantım böylece başlamış oldu. Bir buçuk yıl Şampiyonlar Ligi maçlarını ve Süper Lig’deki Anadolu takımlarının karşılaşmalarını anlattım.

Star’dan ayrılmanız nasıl oldu?

2001’de yaşanan ekonomik krizde birkaç arkadaşımla birlikte işten çıkarılmak zorunda kaldık. İşsiz kalınca Akın Göksu vasıtasıyla Meltem TV ile anlaştım. İki yıl boyunca Açık Tribün adlı programı ve her akşam spor bültenini sundum. Ama yine de Star ile bağlantım kopmadı. Gruba bağlı Süper FM’de Süper Lig maçlarını anlattım. Daha sonra TV8 Spor Müdürü Göktuğ Sevinçli, İngiltere Premier Ligi maçlarını aldıklarını ve beni de aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını belirterek teklifte bulundu. Hemen kabul ettim. Bu sezon TV8 spor yayıncılığında inanılmaz bir atağa kalkarak İtalya ve Brezilya liglerinin yayın hakkını aldı. Çok iyi bir ekip olduk. Hedefimiz daha da iyi olmak. Bugüne kadar 800 maç anlattım.

İkimiz de Yugoslav göçmeniyiz

Sesiniz Ercan Taner’e benzetiliyor. Onu taklit mi ediyorsunuz?

Ercan Taner’le ikimiz de Yugoslavya’dan geldik. Hemşehriyiz. Amcamlar Ercan Taner’in babası ile çok top oynamış. Kan çekiyor belki. Ona inanılmaz bir zaafım oldu. Kendisine sevgim hiçbir zaman dinmedi. Fakat üzülerek söylüyorum; kendisi ile yüz yüze görüşme imkanı bulamadım. Hiç denk gelmedi.

Siz mi istemediniz, o mu?

Çok istememe rağmen karşılaşmak kısmet olmadı.

Size karşı hiç tepkisi oldu mu?

Bir kez telefon görüşmesi yaptık. İstanbul’da kalıcı olmamı istediğini söyledi. Bugüne kadar destek olmasa da köstek de olmadı. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum.

’Sesimi taklit ediyor’ diye size dava açtığı söyleniyor.

Ercan Taner’in beni mahkemeye verdiği veya vereceği yönünde birtakım duyumlar aldım. Fakat Ercan ağabeyin böyle kişiliksiz bir insan olduğunu sanmıyorum. Eğer böyle birşey olursa, ses tellerimi keselim bu iş bitsin. Böyle birşey yok. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyorum. Sadece ben değil, ailem de.

İş bulmanızda Taner’in etkisi ne oranda oldu?

Sesimin Ercan Taner’e benzemesinin artıları ve eksileri tabii ki oldu. Ama hiçbir zaman gocunmadım.

Şimdi siz ‘Ben doğalım’ mı diyorsunuz?

Sorun da işte burada. ‘Altan ceza sahasına girdi (Ercan Taner’in maç anlatımından bir kesit)’. Konuştuğum tempo ile maç anlatma temposu çok farklı. Sesim yükseldiğinde Ercan Taner’e benziyorum. Ben şimdi Okan Bayülgen’in sesini çıkaramam. Sonuçta ses telleriyle ilgili bir mesele. Bu konuda yapabileceğim hiçbir şey yok. Sadece futbolseverlere iyi bir maç anlatmak istiyorum.

Çalıştığınız kanalları arayıp ‘Ercan Taner ile görüşebilir miyim’ diyen oldu mu hiç?

Kesinlikle böyle bir şey olmadı. Ben Ercan Taner’in kullandığı gerçek vurguların hiçbirini kullanmıyorum: ‘Hakan attııı, Hakan attııı; Haciiii, Haciii, Haciii! (Ercan Taner gibi anlatıyor.) Bunların hiçbirini kesinlikle kullanmıyorum. Elimden geldiğince ondan uzaklaşmaya çalışıyorum. Ama heyecanlı maç anlatmak istediğim için bu emelime ulaşamıyorum. Ya benim ses tellerimi keseceğiz ya da ben mesleği bırakacağım.

Ayraniç’i ben seslendirdim

Sizinle Türkiye’de iki Ercan Taner mi oldu?

Türkiye’de iki Ercan Taner’in olması hiçbir zarar getirmez. Ercan ağabeyin Türkiye’nin en iyi spor spikeri olduğu yapılan anketlerde de kanıtlandı. 8 yıldır kendine her zaman dua ediyorum. Onun başarılarını gördükçe ondan fazla ben seviniyorum.

Yalakalık yapıyor diyenler olmasın?

Sakın bunlar yalakalık olarak algılanmasın. Beni tanıyanlar ne kadar içten konuştuğumu bilirler.

Lig TV, ‘Bizim spikerin sesini taklit ediyorsun’ demiyor mu?

Yok böyle bir şey. Eğer izleyici benim maç anlatmamdan keyif duyuyorsa bir sorun yok demektir.

Ayraniç reklamını siz mi seslendirdiniz, yoksa Ercan Taner mi?

Sütaş’ın Ayraniç reklamını ben seslendirdim. Ayrıca, Peti Danone, Eti Topkek ve Arko reklamlarının seslendirmelerini yaptım. Ayraniç’ten sonra art arda dört reklam seslendirmesi teklifi aldım. Tepkiler her zaman olumlu yönde geldi. Fakat asıl amacım futbolseverlere iyi bir maç anlatımı sunmak.

Firmalar, sesiniz Ercan Taner’in sesine benzediği için mi sizi tercih ediyor?

Onu onlara sormak lazım.

Halk arasında da “Ercan Taner’in sesine benzeyen birisi maç anlatıyor.” diye konuşuluyorsunuz. Kendinizi tanıtabildiniz mi? Ercan Taner’in sesine benzeyen birisi olarak mı kalacaksınız?

Yedi televizyon kuruluşunda çalıştım. Medyada çoğu insan beni tanıyor. TV8’in İtalya, Brezilya ve İngiltere liglerinin özet görüntülerini alması benim kendimi tanıtmam için bir şans oldu. Aynı zamanda haftada 50 tane maç özeti seslendiriyorum.

Ercan Taner’le ilgili başından bir olay geçti mi, bir anın var mı?

Yok. Kendisiyle görüşme şansım hiç olmadı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV
  
  wau